Aktualności 2015/16
Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Społecznych im. Mikołaja Reja w Kielcach i I Społecznego Przedszkola im. Mikołaja Reja w Kielcach

Zarząd Świętokrzyskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego
w Kielcach

ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko

dyrektora Zespołu Szkół Społecznych im. M. Reja w Kielcach (Aleja IX Wieków Kielc 15, 25-516 Kielce) i I Społecznego Przedszkola im. M. Reja
w Kielcach (Aleja IX Wieków Kielc 15, 25-516 Kielce).

Wojewódzki Festiwal Przedszkolnych Formacji Tanecznych "Taneczne wygibasy"
   23 maja 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w III Wojewódzkim Festiwalu Przedszkolnych Formacji Tanecznych "Taneczne wygibasy". Nasze maluchy zaprezentowały się rewelacyjnie i zdobyły wyróżnienie.
Konkurs historyczny

W dniu 15 kwietnia w OMPIO w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "W 1050 rocznicę Chrztu Polski. Państwo polskie od zarania dziejów do rozbicia dzielnicowego".

Wiktor Kopyś z klasy VI b zajął II miejsce.

IV Turniej Szachowy I Społecznej Szkoły Podstawowej
  W ramach konkursu „Eiffage buduje, kreuje, inspiruje… rozwój kompetencji kluczowych w Społecznej” w sobotę 14 maja 2016r. odbył się IV Turniej Szachowy I_Społecznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w_Kielcach pn. „Zostań strategiem z Eiffage”
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia – wyniki

11 marca 2016r. odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. Konkurs zorganizowany został dla dwóch grup wiekowych tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasa II-III), dla szkoły podstawowej (klasa IV-VI).

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły.

Konkurs „Eiffage buduje, kreuje, inspiruje… rozwój kompetencji kluczowych w Społecznej”.

Serdecznie zapraszamy Dzieci uczęszczające do I Społecznego Przedszkola
im. M. Reja w Kielcach i Uczniów I Społecznej Szkoły Podstawowej im. M. Reja
 oraz ich Rodziców i Dziadków

do udziału w pierwszej edycji konkursu pn.

„Eiffage buduje, kreuje, inspiruje… rozwój kompetencji kluczowych
w Społecznej”.

Konkurs odbędzie się w terminie od 14 maja do 17 czerwca 2016r., w czterech częściach, przeprowadzonych niezależnie od siebie:

1. „Zostań strategiem z Eiffage” – turniej szachowy dla dzieci, rodziców, dziadków z ZSS im. M. Reja w Kielcach.

2. „Buduj z Eiffage” – konkurs na ekologiczną budowlę z odpadów dla dzieci
od 3 do 8 lat.

3. „Licz z Eiffage” – konkurs matematyczny dla uczniów klas 3-6 ISSP.

4. „Porozumiewaj się z Eiffage” – konkursy j. angielskiego i j. niemieckiego  dla uczniów klas 4-6 ISSP.

Gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę, wspaniałą zabawę, atrakcyjne nagrody. Odkryjmy razem ciekawy świat nauki, wykonując ekologiczne budowle, rozwiązując niekonwencjonalne zadania konkursowe!

Z nami rozwiniesz swoją kreatywność, poznasz praktyczne zastosowanie wiedzy!!!

Szczegóły i harmonogram w regulaminie dostępnym na stronie:  www.spoleczna.edu.pl

Organizatorzy:

Iwona Świątkowska

Wioletta Stokowiec

Monika Golda

Katarzyna Łakomiec

Beata Jagło

Alina Hajdorowicz

Wyniki Konkursu Matematycznego „Kangur”

17 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się finał

Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Kangur”.
Uczniowie z klas 1-5 SP uzyskali w konkursie aż 15 wyróżnień.

Wyniki Konkursu "Zuch"

8 marca 2016 roku uczniowie z klas I-III I Społecznej Szkoły Podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch - test zintegrowany.

W konkursie wzięło udział 106 uczniów klas I-III SP. Uczniowie naszej szkoły uzyskali w konkursie wysokie wyniki. Grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymało 5 osób. Dyplom laureata i nagrodę książkową otrzymało 9 osób. Dyplom laureata w konkursie otrzymały aż 33 osoby.

Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” - wyniki

Konkurs "Świetlik" popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. Składa się z jednego etapu, który w bieżącym roku szkolnym odbył się w formie testu jednokrotnego wyboru w każdej zgłoszonej szkole w dniu 8 marca 2016   roku.

W tegorocznej edycji „Świetlika” wzięło udział aż 137 uczniów naszej szkoły.

Sukcesy naszych gimnastyków

26 kwietnia 2016r. reprezentanci I Społecznej Szkoły Podstawowej w Kielcach wzięli udział w XVII Międzyszkolnych Zawodach Gimnastycznych "Pierwszy krok gimnastyczny", które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 23 w Kielcach. W rywalizacji wzięło udział 130 uczniów z powiatu kieleckiego.
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie z klas 4 - 6 zdobyli aż 5 medali.
<< | >>